Praca w Wave

Pomoc

Gdy Internet w ogóle nie działa

W związku z tym, że w przypadku problemów nie będziesz mógł/mogła otworzyć tej strony to najlepiej wydrukuj ją lub zapamiętaj ogólne kroki. Możesz też zapisać ją na dysku klikając "Plik" -> "Zapisz jako".
Jeśli masz problemy z dostępem do Internetu lub samej sieci to prosimy o wykonanie następujących czynności:
 • upewnij się, że nie masz Internetu otwierając kilka popularnych stron: wp.pl, onet.pl, allegro.pl
 • sprawdź czy działają inne usługi - np. GG czy Skype
 • sprawdź czy problem polega na braku połączenia z najbliższym koncentratorem czy występuje dalej - jest do dla nas istotna informacja
  • jeśli po uruchomieniu Windowsa w prawym dolnym rogu widzisz ikonkę sieci z czerwonym krzyżykiem, często opisaną dymkiem "Kabel sieciowy odłączony" to problem jest lokalny - albo coś się stało z kablem u Ciebie, albo przy najbliższym koncentratorze
  • jeśli w tym miejscu znajdziesz ikonkę sieci z żółtym znakiem ostrzegawczym to problem i opisem "Konflikt adresów IP" to jak najszybciej poinformuj o tym administratora
  • w przeciwnym przypadku problem leży dalej
 • upewnij się czy masz włączone połączenie sieciowe w Windowsie - otwórz "Panel Sterowania" -> "Połączenia sieciowe". "Połączenie Lokalne" powinno być niebieskawe. Jeśli jest szare to kliknij na nim dwukrotnie.
Gdy już sprawdzisz kilka rzeczy zadzwoń na 58 600 60 60 z informacją, że nie masz Internetu, ew. podając jakieś obserwacje. Np.
Nie mam Internetu na Amona 256. Skype dziala, strony nie. Jan Kowalski
lub
Nie mam sieci na Amona 256. "Kabel sieciowy odlaczony". Jan Kowalski
Koniecznie podaj swoje dane, to przyspieszy naprawę Internetu!

Nie czekaj zbyt długo... przerw nie powinno być w ogóle i Twój SMS może przyspieszyć ich usunięcie.


Gdy uważasz, że Internet działa wolno

Jeśli uważasz, że Twój Internet chodzi za wolno to zgłoś to administratorowi dowolną drogą. Warto jednak wcześniej wykonać jakiś z poniższych testów, aby podeprzeć swoją opinie obiektywnymi pomiarami.

Pamiętaj, że jeśli masz podłączonych kilka komputerów na jednym abonamencie to twój współużytkownik może Cię zablokować. Do testów wyłącz pozostałe komputery.
 • sprawdź szybkość Internetu na stronie: speedtest.net - wykonaj kilka testów i weź pod uwagę średnią. Testy te rzadko wykorzystują 100% łącza - zwykle jest to ok. 90%. Dobrym testem jest sciągnięcie pliku z noc.gts.pl (należy wtedy przeliczyć bajty na bity)
 • sprawdź czas odpowiedzi serwera wp.pl za pomocą narzędzia ping. Kliknij "Start" -> "Uruchom" -> wprowadź "ping wp.pl -t" -> "OK". Pokaże się czarne okienko z wynikami pingowania. W każdej lini znajdziesz czas odpowiedzi podany w ms. Czas ten (średni) powinien być około 30ms.

Twoje IP = 54.158.25.146 • AktualnościOfertaO sieciPomoc KarieraKontakt