Praca w Wave

O sieci

Jesteśmy lokalnym operatorem telekomunikacyjnym mającym przyjazne i elastyczne podejście oraz rzetelną obsługę. Nasi klienci cenią u nas dobry kontakt i brak zawiłości związanych z formalnościami i finansami. Stanowimy solidną alternatywę do ogólnopolskich (tj. Orange, Netia, UPC, Multimedia itp.) oraz lokalnych operatorów telekomunikacyjnych.

Nasza firma zajmuje się dostarczaniem usług telekomunikacyjnych od 2004 r. Zaczynaliśmy od Chwarzno.PL - sieci łączącej sieci sąsiedzkie na Chwarznie. Dziś, w skutek ciągłej pracy nad rozwojem, posiadamy sieć o dużym zasięgu, szybkich przepływnościach i działającej w różnych technologiach.

Z technicznego punktu widzenia:
 • Sieć kablowa działa wyłącznie przy wykorzystaniu własnych lub istniejących instalacji w standardzie Ethernet (przy wykorzystaniu kabli Cat. 5E lub wyższej oraz własnej sieć światłowodowej)
 • Sieć radiowa działa w standardzie 802.11an (5 GHz) wykorzystując technologię NV2. Wiele przekaźników sieci radiowej jest podłączonych bezpośrednio do światłowodowego szkieletu naszej sieci.

  Obawiasz się radiowego dostępu do Internetu? Przeczytaj nasz krótki informator...
 • Zasięg sieci

  Sieć radiowa:

  Orientacyjna mapa sieci radiowej

  Dzielnice Gdyni:Dzielnice Gdańska:Miejscowości w gminie Szemud:Miejscowości w gminie Żukowo:Jeżeli miejsce, w którym chcesz podłączyć nasze usługi znajduje się w (nawet dalszym) sąsiedztwie obszaru objętego naszym zasięgiem również zapraszamy do kontaktu. Cały czas intensywnie rozwijamy naszą sieć i może się okazać, że niebawem będziesz w zasięgu sieci.

  Sieć kablowa:
  • Nowe Chwarzno - znaczną powierzchnię Chwarzna mamy objętą infrastrukturą kablową Ethernet 100 i 1000Mb/s. Gdy jakiś dom nie jest w zasięgu to często rozwiązaniem jest połączenie radiowe (z opcją przejścia w przyszłości na połączenie kablowe). Istnieje możliwość wykonania nowego przyłącza kablowego (miedzianego bądź światłowodowego), w takim przypadku dokonujemy indywidualnej wyceny.

  • Wiczlino - dzięki budowie magistralnej sieci światłowodowej w 2013 r. mamy możliwość podłączania klientów do naszej sieci kablowej. W takim przypadku dokonujemy indywidualnej wyceny przyłącza światłowodowego.
  • Osiedla mieszkaniowe - informacja o ofercie i dostępności.

  Dostarczanie sygnału drogą radiową

  Wielu klientów obawia się korzystania z usług naszej firmy świadczonych drogą radiową. Niepotrzebnie!

  Sprzęt, który stosujemy zarówno na naszych nadajnikach, jak i u klienta jest profesjonalnym sprzętem przygotowanym do świadczenia usług drogą radiową o wydajności sprostającej najwyższym wymaganiom każdego klienta. Pozwala on uzyskać bardzo wysoką prędkość dostępu do Internetu przy niskich opóźnieniach (pingach) porównywalnych do naszego połączenia kablowego.
  Dzięki temu nie ma zauważalnej różnicy w korzystaniu z naszych usług świadczonych drogą kablową, jak i drogą radiową.

  Co warto też dodać, wielu klientów do nas przechodzi z dostępu kablowego od innych dostawców - czy korzystając wcześniej z dostępu do Internetu poprzez łącze telefoniczne czy też telewizję kablową i z zadowoleniem korzystają z naszego radiowego dostępu do Internetu od wielu lat.

  Umowa jest zawierana na czas nieokreślony, więc jeżeli nasze usługi nie będą w stanie sprostać potrzebom klienta - można z nich szybko i łatwo zrezygnować. Ponadto można przekonać się o jakości naszych usług korzystająć z okresu próbnego - aby dowiedzieć się więcej na ten temat zapraszamy do kontaktu.

  Plany

  Planujemy podłączyć osiedla mieszkaniowe w Gdyni na terenie dzielnicy Chwarzno-Wiczlino drogą światłowodową - więcej informacji tutaj.

  Ponieważ cały czas intensywnie rozwijamy naszą sieć kablową i radiową, aktualne informacje można uzyskać kontaktując się z nami.

  Twoje IP = 54.158.25.146 • AktualnościOfertaO sieciPomoc KarieraKontakt